אודות

מי אנחנו?

“ההולכים בחושך ראו אור גדול” (ישעיהו ט’ א’)

כך זה התחיל...

שאלות קשות בהלכה על הטיפולים הרגשיים הגיעו לרבנים; מה מותר, איך עובדים בצורה מותרת ועוד שאלות שהתעוררו תוך כדי הטיפולים.
מתוך הצורך בתשובות, פנו גדולי הדור להרה”ג ר’ יצחק שמואל רוזנבלט שליט”א כדי שיחקור ויברר באופן מעמיק את נושא הטיפול לפי דרך היהדות. התברר, ששיטות טיפול רבות בעייתיות ו’מגויירות’, לא מספיק מתאימות לאורך חיינו
וכאן התחיל המהפך.
זה התחיל כמאמר הלכתי​ בנושא הטיפול הרגשי, המשיך בייעוץ ומענה הלכתי למטפלות רגשיות ומהר מאד המשיך בבנית שיטה ייחודית פורצת דרך, אמיתית, מקצועית ומחברת את היהודי ברבדים העמוקים ביותר של הנפש.

‘פתחי אור’

ארגון 'פתחי אור' נוסד בשנת תשס"ט 2009 למניינם על מנת לסייע לכלל הציבור למצוא את הדרך המתאימה בשבילו בכל מה שנוגע לנושא הרגשי בתחום האלטרנטיבי.
מאז הקמתו נפתחו 4 מרכזי לימוד ברחבי הארץ בערים: ירושלים, חיפה, אשדוד ובני ברק., מאות מטפלות ואלפי מטופלים שגילו את האור.

פתחי אור מפעילה יחידה של פרוייקטים לעזרה וסיוע לאלמנות ויתומים שהופכת אותם מנתמכים לתומכים ומעניקה להם טיפולים, סבסוד והכשרה.

גולת הכותרת ודגל הארגון, מצויים בשיטה הייחודית אותה הוציא לאור, בס"ד, הרה"ג רבי יצחק שמואל רוזנבלט שליט"א, העומד בראשותה, הנקראת "נתיב הא"ב".
נתיב הא"ב זכתה בס"ד, לפתוח שערי אורה לאנשים רבים מספור וממשיכה לתת מענה עוצמתי למטופליה בדרך תורנית ייחודית, פסולת נקייה​  שורשית ורואה תוצאות מבורכות.

מהו נתיב הא"ב?
מענה יהודי לאיזון גוף ונפש המבוסס על מקורות התורה וחכמיה בלבד ומטרתו לבחון את מצבי חוסר האיזון הפיזיים, רגשיים ואף רוחניים, אליהם נקלע האדם אל מול סוגרי הנפש היהודית.
הכלים המקצועים של "נתיב האב" מסייעים, בעזרת ה' בשחרור חסימות רגשיות, ומביא את האדם לדרך מוצא ממצבו, תוך השבת תוך השבת הכוחות שנטלו ממנו מתוך סערת רגשות שנקלע אליהם ויצרו חוסר איזון בבנין האישיות,

האבחון והטיפול בנתיב הא"ב ובכלים המקצועיים הנלוים אליו, מסייע בעזרת ה' בשחרור חסימות רגשיות, ומביא את האדם לדרך מוצא ממצבו, תוך השבת כח הבחירה שניטל ממנו בהתמודדות מתוך סערת רגשות והרגלים לא מאוזנים. אשר לפעמים יוצרים חוסר איזון בבנין האשיות של האדם.

עקרונות השיטה

ראשית מביא נתיב הא"ב בשורה לנפש היהודית, המקושרת במהותה לחכמה האלוקית ולכלליה ומתנהלת במסלול יחודי שאינו מגיע לידי ביטוי בחכמות החיצוניות. הגבלות התורה כמו גם השפע השמימי היורד בכל ציווי שבה, משפיעים באופן ישיר על מציאותו של היהודי מבחינה רוחנית, פיזית ורגשית. ומצליח לגעת בנקודת השורש של נפש היהודי ולהניח את הרטיה הנכונה על פצעי הנפש. בדרך זו זוכה האדם, בס"ד, לתהליך בונה וחוויתי, שערכו והשפעותיו ניכרים אף מעבר למטרה הראשונית, שהביאה אותו לחיפוש המענה. נוסף על כך משתמש הנתיב בכלים מקצועיים, מוכרים ומוכחים, בהנחיה הלכתית צמודה ומדוקדקת, זאת במטרה למנוע מכשולות מבחינה תורנית, ולהבדיל, גם ברמה המקצועית.
לומדי 'הנתיב' מקבלים, בעז"ה, את כל הכלים והתרגולים הנחוצים להשלמת התמחותם בדרכי האבחון והמענה הנדרשים.
נתיב הא"ב מבוסס על עבודה נכונה מול תת המודע של האדם ומאפשר מענה ישיר בדרכי הטמעה של תובנות חיוביות – יהודיות. התהליך במענה יהודי-יחודי זה, מביא את האדם, בעז"ה, לאיזון הרצוי וליכולת להתמודד בחיים.

“האמונה הבסיסית ביותר אצל יהודי,

היא שכל הבא עליו,

זה תוצאה ישירה
             של התנהלותו

אל מול ציווי השם ותורתו.
מילא רק התורה וחכמיה

יכולים לשנות את מציאותו”

באיזה טיפול הייתם בוחרים
נתיב הא"ב מבוסס על עבודה נכונה מול תת המודע של האדם ומאפשר טיפול ישיר בדרכי הטמעה
של תובנות חיוביות – יהודיות. התהליך בטיפול יהודי-יחודי זה, מביא את המטופל, בעז"ה, לאיזון
הרצוי וליכולת להתמודד בחיים.

כי אדם ההולך בחושך, חייב כל הזמן ליווי, כדי לחוש ביטחון.

תלוי כמה נורות חסם האדם לעצמו ומה מיקומו וגודלו של כל אחד. ישנם גם חסימות הנוגעות לפתחי האור המרכזיים שהם: הכנעה ,אמונה ובטחון ואחרים המסתעפים מהם. כגודל החסימה, כך אורך הטיפול.

לא. הוא פשוט מאיר אותה. כשיש אור האדם רואה במו עיניו את המכשולים שלא זיהה בחושך ויש לו את היכות לעקוף אותם (אלא אם כן הוא בוחר במודע להתקע במוקשים, ליפול ולהחשיך שוב את חייו). היהודי מבין את המציאות באופן שונה לחלוטין משחשב קודם.

כי כאשר הכל מואר, החיים משתנים גם במקומות שלא חלמנו עליהם! בחושך אנחנו ממוקדים בפסיעה הבאה שעומדת לפנינו. כשהכל מואר, מרחב המחיה שלנו גדל בלי השוואה. זו הסיבה שנתיב האב מוביל ב"ה את הסיסמא ששינתה את החיים לאלפי תלמידים ומטופלים: "לא צריך לשרוד אם אפשר לחיות!"

רק מי שמחובר ל"הוראות היצרן" וחכמי הדעת שמרשים אותם, יכול להדריך את האדם להסיר את החסימות מפתחי הואר. נתיב האב, אינה שיטה טיפולית שעברה ניתוח כירוגי להתאמתה לתורה ויהדות, היא דרך חיים השאובה כולה מתוך חוקי החכמה האלוקית והנחיות חכמי התורה.

הסכמות

מה אומרים עלינו?

המכתבים הנרגשים מבוגרי הקורס וממטופליו, נותנים לנו כוח, הרבה כוח להמשיך
בשליחות, ולתת מוצא לנפש היהודי